PhDr. Leona Dyrehauge

CZ / EN
PhDr. Leona Dyrehauge
ÚVOD SLUŽBY PROBLÉMY PODMÍNKY KONTAKT KIP ČLÁNKY

Individuální psychoterapie a poradenství

Ve své praxi pracuji s dospělými a adolescentními klienty. Sezení trvá 50 minut a většinou je jednou za týden. Na prvních sezeních se věnujeme problému, se kterým klient přichází a orientujeme se v jeho osobní anamnéze. Pak se domlouváme na terapeutickém plánu a pouštíme se do samotné terapie.

Jsem vycvičená v Katatymně-imaginativní psychoterapii, kterou při individuálních sezeních velmi často a ráda používám.

Velmi podstatné je, že vše, o čem si s klientem povídáme je anonymní a pokud si klient přeje, abych sdělila nějaké informace třetí osobě, děje se tak až po jeho písemném souhlase.

Párová terapie, manželské poradenství

Sezení trvá 50-60 minut a je pravidelně 1x za týden, maximálně 1x za 14 dní. Cílem je umožnit páru, aby se spolu setkali na bezpečné půdě a s neutrálním průvodcem. Podporuji otevřenou konfrontaci, protože ačkoliv je bolestivá a nemáme ji rádi, tak vede k vyčistění vztahu a ke znovuzískání ztraceného respektu. Myslím si, že pokud se má ve vztahu stát nějaká změna a oba partneři se mají posunout dál, tak není třeba vztah uhlazovat, ale k celé situaci a partnerské dynamice se postavit čelem. Krize a těžká období patří ke každému vztahu, jen je potřeba s nimi dobře a efektivně naložit.